Dažniausiai užduodami klausimai (DUK)

Saulės elektrinės:

Per kiek laiko atsiperka saulės elektrinė?

Pradinė investicija į 10kW saulės elektrinę ant šlaitinio šiferinio stogo su CanadianSolar moduliais ir SofarSolar inverteriu bus 7500 EUR.

Atėmus APVA paramą investicija lieka 7500 EUR – 3230 EUR = 4270 EUR.

Elektrinė idealiu atveju pagamins iki 10 000kWh. Skaičiuojant elektros kainą po 0,20 EUR/kWh per metus taupoma po 2000 EUR.

Saugant elektrą tinkluose pagal I Variantas – mokėsite 0,04477 EUR už pasaugotą kWh.

Skaičiuojant pačiu pesimistiškiausiu variantu, kad saugosit visą 100% energijos tinkluose pasirinkus pirmą mokėjimo planą per metus už pasaugojimą mokėsite 0,04477x10000kWh = 447,70 EUR.

Taigi per 3 metus už pasaugojimą sumokėsite 447,70 EUR x 3 metai = 1343,10 EUR + 4270 EUR pradinė investicija = 5613,10 EUR.

Kadangi per metus sutaupysite po 2000 EUR, nesudėtinga paskaičiuoti, kad atsipirkimas gaunasi mažiau nei 3 metai: 5613,10 EUR pradinė investicija /2000 EUR taupymas per metus = 2,8 metų atsipirkimas.

Tiems, kas nenori ateinančius 30 metų kasmet mokėti už pasaugojimą po 447,70 EUR x 30 metų = 13 431 EUR per visą elektrinės gyvavimo laikotarpį, siūlome įsirengti 33% galingesnę elektrinę nei Jūsų poreikis, pasirinkti ketvirtą mokėjimo planą už energijos pasaugojimą tinkluose ir sutaupyti papildomus 13 431 EUR per ateinančius 30 metų.

Kaip veikia saulės elektrinės?

Saulės elektrinės veikimo principas toks: saulės moduliai pritvirtinti specialiais laikikliais prie stogo arba ant įtaiso ant žemės, gamina pastovią elektros srovę. Prie modulių grandinės (arba kelių) prijungtas inverteris (įtampos keitiklis) keičia pastoviąją srovę į kintamąją ir perduoda ją į namų tinklą, o dvipusis skaitiklis stebi elektros srovės kryptį – jūs naudojate savo elektrą ir perteklių perduodate tinklams, ar imate elektros energiją iš ESO tinklo. Pirmiausia elektra iš saulės elektrinės patenka į namų tinklą ir patenkina namo prietaisų elektros poreikį. Jeigu saulės elektrinė gamina nepakankamai elektros energijos, jos trūkumas paimamas iš tinklo automatiškai.

Jeigu saulės elektrinė gamina daugiau negu namui tuo metu reikia, elektros perteklius atiduodamas į ESO tinklą. Tokį pat elektros kiekį galite susigrąžinti tamsiuoju paros ar metų laiku, atsiskaitydami su nepriklausomu elektros tiekėju pagal pasirinktą planą.

Nepriklausomų elektros tiekėjų sąskaitoje matysite tik atiduotą “pasaugoti” ir susigrąžintą elektros kiekį, o visą saulės elektrinės pagamintos elektros kiekį galėsite matyti saulės elektrinės inverterio monitoringo programėlėje.

Kur galima įsirengti saulės elektrinę?

Įrengti saulės elektrinę galima praktiškai kiekviename name. Tam reikia turėti laisvo ploto ant stogo, fasado ar sklype. Kiek įmanoma reikėtų vengti šešėlių nuo medžių, namų ir panašiai. 1 kW saulės elektrinės įrengti reikia apie 6 m2 šlaitinio ir apie 10 m2 plokščio stogo ploto. Lietuvos klimato sąlygomis idealiausias kampas pietų kryptimi 35-40 laipsnių, tačiau posvyrio kampo pakeitimas apie 20 laipsnių turi tik 5-10% įtaką metinei elektros energijos gamybai.

Per kiek laiko įrengiate saulės elektrinę?

Vidutiniškai saulės elektrinę iki 30kW įrengiame per 2-3 savaites nuo sutarties pasirašymo. Galingesnių saulės elektrinių įrengimas užtrunką iki kelių mėnesių, dėl sudėtingesnių leidimų gavimo procedūrų.

Kokie saulės elektrinių teikiami privalumai?

 • Energetinė autonomija
 • Modernumas ir šiuolaikiškumas
 • Atsiperkančios investicijos
 • Greitas sumontavimas
 • Patogus naudojimas ir lengva priežiūra
 • Ekologija

Saulės moduliai (baterijos):

Kas yra saulės modulis (baterijos)?

Saulės baterijos arba kitaip vadinami fotomoduliai tai įrenginiai, kurie saulės energiją paverčia į elektros energiją. Fotomoduliai yra ilgaamžiai ir labai patikimi. Jiems suteikiamos net iki 30 metų efektyvumo garantijos. Naudodami atsinaujinančią ir nemokamą saulės energiją, elektros poreikiams užtikrinti, tampate mažiau priklausomi nuo elektros tiekėjų bei elektros kainų svyravimo.

Kokius modulius rinktis?

Saulės modulių yra įvairiausių variantų. Daugelis klaidingai mano, jog efektyvesnius modulius turinti saulės elektrinė pagamins daugiau elektros, negu tokios pačios instaliuotos galios žemesnio efektyvumo modulius turinti saulės elektrinė. Trumpai tariant 10 kW instaliuotos galios saulės elektrinė, kurios modulių efektyvumas yra 16%, pagamins iš esmės tokį patį elektros kiekį, kaip ir 10 kW galios saulės elektrinė turinti 20% modulių efektyvumą. Didžiausias skirtumas tarp šių dviejų elektrinių bus modulių skaičius ir užimamas stogo plotas. Paprastai kalbant, žemesnio efektyvumo moduliai generuos labai panašų (kartais netgi didesnį) elektros kiekį, tiesiog tokių modulių reikės daugiau.

Aukščiausią efektyvumą turintys moduliai aktualiausi tiems, kurie turi ribotą naudingą stogo plotą ir siekia išgauti kuo didesnį kiekį energijos. Tiems, kurie tokių apribojimų neturi, o kaina išlieka prioritetas, gali rinktis žemesnio efektyvumo, pigesnius saulės modulius.

 • Jei ant stogo turite labai mažai vietos siūlome brangesnius, tačiau mažiau vietos reikalaujančius Bisol monokristalinius fotomodulius. Standartiškai jiems suteikiama net 15 metų garantija (su galimybe garantiją pratęsti iki 20 metų) ir 85% efektyvumo garantija po 25 metų. Fotomoduliai pagaminti Europoje.
 • Jei ieškote pigesnio varianto siūlome CanadianSolar fotomodulius. CanadianSolar patenka tarp TOP 5 didžiausių pasaulio fotomodulių gamintojų pagal Bloomberg Tier 1 sąrašus.
 • Statant ant žemės siūlome CanadianSolar Bifacial fotomodulius. Jie pagamins iki 5-15% daugiau energijos per metus.
 • Mėgstantiems rinktis prekę lietuvišką siūlome Solet fotomodulius.
 • Norintiems itin ilgos produkto garantijos siūlome lietuviškus Solitek stiklas-stiklas fotomodulius.

Kada reikalingi optimizatoriai?

Jei bent vieną ar kelis saulės modulius dengs šešėlis pavyzdžiui: medis, kaminas, antena, rudenį užkritę medžių lapai, bet kokie kiti objektai ar netgi didesnis dulkių kiekis, tokie veiksniai gali stipriai įtakoti saulės modulių sistemos veiklą. Įprastoje saulės elektrinėje moduliai yra sujungti nuosekliai, vienas paskui kitą, o šešėliui užstojant bent vieną modulį, visos grandinės (MPPT) efektyvumas sumažėja. Standartiniai iki 10kW inverteriai dažniausiai turi dvi viena nuo kitos nepriklausančiai veikiančias grandines, tai reiškia, kad šešėlis ant vieno modulio įtakoja pusę elektrinės darbo. Jei elektrinė turi optimizuotą sistemą, kur prie kiekvieno modulio yra po optimizatorių (arba prie dviejų modulių vienas optimizatorius), tai ant vieno iš modulių krentantis šešėlis neįtakoja visos grandinės (MPPT) darbo ir likę moduliai dirba 100% efektyvumu, tai yra, moduliai veikia nepriklausomai vienas nuo kito. Optimizatoriai taip pat leidžia matyti kaip efektyviai veikia saulės elektrinė ir kiekvienas saulės elektrinės sistemos modulis atskirai, tačiau tai yra vienas dažniausiai gendančių elementų saulės elektrinėse, todėl esant optimizatorių poreikiui siūlome įsivertinti ar visi moduliai turės šešėlius. Jei tik dalis modulių gaus šešėlių, tuomet siūlome montuoti standartinį inverterį su Tigo optimizatoriais. Tigo optimizatorius galima prijungti tik ten, kur reikia (pvz prie 4 modulių iš visos 10kW elektrinės). Tai leidžia sutaupyti optimizatorių kaštus lyginant su SolarEdge sprendimu, kuomet optimizatorius reikia jungti kiekvienam moduliui.

Apie SolarEdge optimizatorių teikiamą naudą daugiau informacijos galite pažiūrėti čia:

Inverteriai (įtampos keitikliai):

Kas yra inverteris (įtampos keitiklis)?

Fotomoduliai generuoja nuolatinę srovę, todėl sistemai yra būtinas inverteris. Jis nuolatinės srovės elektros energiją paverčia į standartinės įtampos ir dažnio kintamosios srovės energiją.

Kokie pagrindiniai inverterio parametrai?

Garantija – rinkoje siūlomas platus saulės inverterių garantijų diapazonas. Populiariausi yra nuo 5 iki 10 metų garantinį laikotarpį turintys įtampos keitikliai. Galima rasti inverterių ir su ilgesne garantija, kuri gali siekti ir 20 metų.

Efektyvumas – rinkoje daugiausiai galima rasti keitiklių, kurių efektyvumas yra virš 97%. Jis rodo, kokiu efektyvumu nuolatinė srovė iš saulės modulių (DC) yra konvertuojama į kintamą srovę (AC), kuri patenka į mūsų elektros tinklą.

Atsparumas aplinkos sąlygoms – dauguma šiuolaikinių keitiklių gali būti montuojami patalpose, kuriose nėra atskiro šildymo bei dirbti lauko sąlygomis. Keitikliai yra atsparūs drėgmei ir itin žemai ar aukštai temperatūrai. Bet reikėtų nepamiršti, kad ir kur montuojamas įtampos keitiklis, reikia vengti tiesioginių kritulių bei tiesioginių saulės spindulių.

Papildomi parametrai – tokie parametrai kaip viršįtampių apsauga, galimybė ateityje prijungti bateriją (akumuliatorius) be papildomų investicijų, įtampos valdymo galimybė, nuotolinis duomenų nuskaitymas ir kt.

Kokie populiariausi saulės elektrinės inverteriai?

SofarSolar
 • SofarSolar inverteriams taikoma 10 metų produkto garantija su galimybe ją pratęsti net iki 25 metų;
 • Įtampos keitiklis pasižymi aukštu efektyvumu, kuris siekia iki 98,5%;
 • Elektrinės darbą galima stebėti tiesiogiai išmaniajame telefone, nes inverteris turi „Wi-Fi“ arba „LAN“ monitoringo sistemą;
 • Inverteris turi viršįtampių apsaugas abiejuose pusėse (AC ir DC);
 • SofarSolar specializuojasi inverterių gamyboje ir yra vienas didžiausių inverterių tiekėjas pasaulyje. Didžiuojamės galėdami būti SofarSolar pardavimo bei serviso atstovais Baltijos šalims.
 • Daugiau apie SofarSolar inverterius:

 

Fronius
 • Fronius inverteriams taikoma 5 arba 7 metų produkto garantija su galimybe ją pratęsti;
 • Įtampos keitiklis pasižymi aukštu efektyvumu, kuris siekia iki 98%;
 • Inverteris turi apsaugą nuo dulkių, taip pat gali atlaikyti žemo slėgio vandens purškimą, todėl esant poreikiui galima jį montuoti ir lauke;
 • Elektrinės darbą galima stebėti tiesiogiai išmaniajame telefone ar kompiuteryje, nes inverteris turi tiek „Wi-Fi“, tiek „LAN“ monitoringo sistemą;
 • Fronius yra daugiau kaip 70 metų veikianti Austrijos įmonė, kuri specializuojasi inverterių gamyboje, ji šioje sferoje dominuoja jau daugiau nei 25 metus.
 • Esame Fronius pardavimo bei serviso atstovais Lietuvoje.
 • Fronius inverterio pranašumai lyginant su mikroinverteriais esant šešėliams:

 

Huawei
 • Huawei inverteriams taikoma 10 metų produkto garantija su galimybe ją pratęsti;
 • Įtampos keitiklis pasižymi aukštu efektyvumu, kuris siekia iki 98,6%;
 • Elektrinės darbą galima stebėti tiesiogiai išmaniajame telefone, nes inverteris turi „Wi-Fi“ arba „LAN“ monitoringo sistemą;
 • Inverteris turi viršįtampių apsaugas abiejuose pusėse (AC ir DC);
 • Inverteris turi jungtis paruoštas prisijungti energijos kaupimo baterijas;
 • HUAWEI gerai žinomas gamintojas, kuris turi daugiau kaip 30 metų patirtį informacinėse technologijose. Taip pat yra vienas didžiausių inverterių tiekėjas pasaulyje.
 • Esame Huawei pardavimo atstovais Lietuvoje.

 

SolarEdge
 • SolarEdge – išskirtinis keitiklis, kuris veikia tik su SolarEdge optimizatoriais. Optimizatoriai leidžia matyti kiekvieno modulio darbą atskirai ir sumažina visos elektrinės nuostolius dėl krentančių šešėlių ant vieno ar kelių fotomodulių.
 • Gaisro atveju SolarEdge sistema sumažina kiekvieno fotomodulio įtampą iki 1V, kas leidžia saugiai dirbti gaisrininkams.
 • SolarEdge inverteris ir optimizatoriai ypač aktualūs tada, kai moduliai montuojami ant daugybės skirtingų šlaitų arba yra kitų objektų metamų šešėlių;
 • Optimizatorių pagalba galima stebėti kiekvieno modulio našumo duomenis;
 • Inverteriams suteikiama standartinė 12 metų garantija (galima pratęsti iki 20 ar 25 metų). Optimizatoriams suteikiama 25 metų gamintojo garantija.
 • Esame oficialūs SolarEdge pardavimo bei serviso atstovais Lietuvoje.
 • Daugiau informacijos apie SolarEdge teikiamą naudą rasite čia:
Call Now Button