Saulės elektrinės

Jei siekiate energetinės nepriklausomybės –
mūsų saulės elektrinių projektavimo ir montavimo sprendimai skirti būtent Jums!

Saulės elektrinės skaičiuoklė

Sužinokite, kiek saulės elektrinė Jums kainuos jau DABAR!

Saulės elektrinės skaičiuoklė
parama

Parama

Sužinokite aktualiausią ir naujausią informaciją apie šiuo metu skiriamą paramą saulės elektrinėms. Įsirenkite saulės elektrinę ir atgaukite investuotus pinigus.

Namams

Sumažinkite elektros energijos sąskaitas ir pradėkite energiją gaminti patys. Mūsų energetiniai sprendimai – pritaikyti pagal Jūsų individualius poreikius.

namams
verslui

Verslui

Tapkite gamtą tausojančia ir moderniu energijos panaudojimu pasižyminčia įmone. Investuokite dabar ir užtikrinkite savo verslo perspektyvas ateityje.

Įgyvendinti projektai

Montuojame įvairaus tipo bei galingumo saulės elektrines visoje Lietuvoje. Darbus atliekame modernia ir aukščiausius standartus atitinkančia technika.

projektai
apie mus

Apie mus

Tikime, jog atsinaujinantys energijos ištekliai padeda ne tik prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, bet tuo pačiu ir siekti energetinės nepriklausomybės kiekvienam vartotojui. Įmonė teikia visas saulės elektrinių statybos ir montavimo paslaugas, pradedant dokumentų paruošimu ir baigiant pastatytos elektrinės priežiūros darbais.

Saulės elektrinės ant stogo arba ant žemės – atsiperkanti investicija, kuri leidžia prisidėti prie aplinkos taršos mažinimo. Nuosava elektrinė taip pat leidžia sumažinti elektros sąskaitas, išvengti kainų svyravimo ar netgi visai būti nepriklausomiems nuo elektros tinklų. Žemiau pateiksime naudingas ekspertų įžvalgas, kaip įsirengti tinkamiausią jėgainę ir kaip vyksta saulės jėgainės įrengimas.

Tinkamos saulės elektrinės pasirinkimas

Optimalios saulės jėgainės pasirinkimas priklauso nuo asmeninių lūkesčių ir esamo elektros energijos suvartojimo. Tinkamai įvertinę šiuos aspektus, galėsite lengviau apsispręsti, ar geriau montuoti saulės modulius ant stogo, ar nutolusiame žemės sklype, ar netgi pirkti iš saulės parko. Žemiau išsamiau aptarsime visas šias galimybes.

Individualių namų savininkai gali įsirengti saulės elektrinę ant žemės arba ant stogo. Viskas priklauso nuo asmeninių poreikių ir galimybių. Pavyzdžiui, jeigu ateityje atsirastų poreikis padidinti elektrinės galią, antžeminė saulės elektrinė leidžia laisvai tą padaryti. Prie modulių, kurie įrengti ant žemės, galima lengvai primontuoti naujus modulius. Kitu atveju, jeigu saulės jėgainė yra ant stogo, norint padidinti šios galią, reikės ant žemės įrengti naujus modulius ir investuoti į dar vieną valdiklį ar tinklo inverterį.

Žinoma, neturint pasirinkimo galimybės, elektrinė ant stogo taip pat yra puikus pasirinkimas. Šiuo atveju išnaudojamas laisvas stogo plotas, kuris neatlieka kitų papildomų funkcijų. Dėl to tai puiki galimybė funkcionaliai išnaudoti laisvą plotą ir pasirūpinti mažesnėmis elektros energijos sąskaitomis.

Žmonės, turintys nuo namų nutolusį žemės sklypą, gali įsirengti nutolusią nuosavą jėgainę. Šis pasirinkimas yra puikiai tinkamas tiems, kurių gyvenamosiose vietose nėra galimybės įrengti nuosavos elektrinės, pavyzdžiui, butų savininkams. Šiuo atveju nuosavą elektrinę galima įsirengti užmiestyje esančiame sode, ar tiesiog žemės sklype.

Skirtumas tas, kad saulės jėgainė nėra tiesiogiai prijungiama prie namų. Dėl to pagaminta saulės energija yra perduodama į bendrą elektros tinklą ir tiekiama kaip įprastam elektros energijos vartotojui. Jeigu šiltuoju metų sezonu suvartojate mažiau elektros energijos, ji yra kaupiama, todėl sukaupta elektros energija galėsite naudotis šaltuoju metų sezonu. Išnaudojus sukauptą energiją, ji bus tiekiama pasirinktu įprastu elektros energijos tarifu.

Kita galimybė, leidžianti sumažinti elektros sąskaitas, – elektros energijos pirkimas iš saulės parkų. Tai aktualiausia tiems, kurie gyvena daugiabučiuose ir neturi galimybės įsirengti nuosavos nuotolinės saulės elektrinės. Nusprendus įsigyti dalį saulės parko, iš anksto sistemiškai nurodoma, kokia saulės parko dalis bus priskirta.

Minimalus galingumas, kurį galima įsigyti arba nusipirkti, yra 1 kW, o maksimalios ribos nėra. Norintiems sužinoti saulės parko kainą, rekomenduojama užpildyti saulės parko skaičiuoklę. Suvedę duomenis matysite, kokia rekomenduojama elektrinės galia ir kokia jos kaina bei atsipirkimo laikotarpis.

Akivaizdu, galimybių sumažinti elektros energijos sąskaitas yra ne viena. Nesvarbu, gyvenate užmiestyje ar pačiame miesto centre, galite pasinaudoti atsinaujinančia saulės energija ir prisidėti prie aplinkos gerinimo. Svarbiausia atsižvelgti į asmeninius poreikius ir įvertinti suvartojamos energijos kiekį. Jeigu norite pasikonsultuoti, susisiekite su mūsų konsultantais.

Saulės elektrinės įrengimas

Pagrindinės jėgainės dalys – saulės moduliai, inverteris ir konstrukcijos. Jeigu planuojate įsirengti nuosavą elektrinę, atsižvelkite į vietos galimybes. Nuo to priklausys modulių dydis, medžiagos, inverterio tipas bei konstrukcijos dalys. Tad toliau aptarsime, kuo skiriasi saulės jėgainės įrengimas ant stogo ir ant žemės.

Vienas iš populiariausių pasirinkimų – saulės modulių montavimas ant stogo. Šis pasirinkimas yra populiarus dėl to, kad išnaudojamas laisvas stogo plotas, kuris neatlieka jokios kitos funkcijos. Stogai, ant kurių galima montuoti modulius, gali būti tiek šlaitiniai, tiek plokšti. Jeigu stogas yra šlaitinis, stogo nuolydžio kryptis ir pasvirimo kampas yra pats svarbiausias faktorius, lemiantis saulės jėgainės elektros gamybos kiekį.

Idealiausios sąlygos elektrinei ant stogo, kai stogas nukreiptas į pietus ir pasviręs 35 laipsnius. Visgi, jeigu stogas nukreiptas į rytus ar vakarus, tada nuosava elektrinė veiks našiau, jeigu bus pasvirus 10–15 laipsnių. Be to, šiandien saulės jėgainė gali būti montuojama ant skirtingos stogo dangos, pavyzdžiui, ant:

  • bituminio;
  • čerpinio;
  • skardinio;
  • šiferinio.

Priklausomai nuo skardos tipo, skirsis laikiklių ir kitos konstrukcijos pasirinkimas. Žinoma, nuo to priklausys ir saulės elektrinės kaina – kuo daugiau konstrukcijų reikia, tuo kaina bus didesnė. Be to, jeigu stogas yra nuožulnus, gali prireikti papildomų laikiklių moduliams pakelti ir pasukti tinkamiausia kryptimi. Dėl to įrengimo kaina taip pat gali padidėti.

Taip pat svarbu paminėti ir tai, kad saulės moduliai gali būti integruoti vietoj stogo dangos. Integruota saulės elektrinė tinkamiausia naujos statybos namams arba keičiant seną namo stogą į naują. Tad jeigu svarstote keisti stogo dangą, apsvarstykite šią galimybę. Visgi, šis pasirinkimas efektyviausias bus tik ant pietinio, pietrytinio arba pietvakarinio šlaitinio stogo. Tad būtinai įvertinkite stogo pasvirimo pusę bei pasvirimo kampą.

Turint laisvą žemės sklypą šalia namų, galima įsirengti antžeminę elektrinę. Žinoma, reikia atkreipti dėmesį, kad žemės sklype nebūtų medžių, nes šie sukurtų šešėlį moduliams. Antžeminės saulės elektrinės efektyviausios tada, kai yra nukreiptos į pietų pusę ir kurių pasvirimo kampas yra 35 laipsniai.

Antžeminės elektrinės su vienaaše saulės sekimo sistema ir specialiu paklotu šviesai atspindėti yra dar efektyvesnės. Tokia jėgainė su dvipusiais moduliais gali generuoti net 15–20 % daugiau elektros energijos nei įprasta jėgainė ant namo stogo. Be to, jėgainės ant žemės turi:

  • lengvą prieigą;
  • galimybę padidinti jėgainės galią.

Ant žemės esančias jėgaines lengva ir paprasta prižiūrėti. Pavyzdžiui, jeigu moduliai turi rėmus, šaltuoju metų sezonu dėl jų gali kauptis sniegas. Kadangi sniegas, esantis ant modulių, gali sumažinti elektrinės efektyvumą, svarbu jį reguliariai nuvalyti, ypač kai sninga intensyviai. Be to, jeigu elektrinė pastatyta prie žvyrkelio, gali atsirasti dulkių. Dulkės taip pat gali kauptis tiek ant modulio, tiek už jo rėmo, todėl pravartu reguliariai valyti dulkes.

Taigi, jeigu turite galimybę rinktis, kurioje vietoje įrengti nuosavą jėgainę, apsvarstykite kiekvieną iš aukščiau aptartų variantų. Jeigu turite ribotą žemės plotą, ant stogo įrengta saulės jėgainė – puikus pasirinkimas. Visgi, jeigu turite didesnį žemės sklypą ir ateityje norėsite padidinti jėgainė galią, rinkitės antžeminę elektrinę.

Norite sumažinti elektros energijos sąskaitas, todėl domina nuosavos saulės elektrinės įrengimas? O gal ieškote profesionalų, kurie galėtų atsakyti į Jums svarbius klausimus? Bet kuriuo atveju, susisiekite su mumis – telefonu, el. paštu ar internetu užpildę užklausos formą. Mūsų komanda pasiruošusi atsakyti į bet kokius rūpimus klausimus ir padėti įsigyti tinkamiausią nuosavos elektrinės įrangą.

DUK

Kas yra saulės elektrinė?

Saulės jėgainė – tai sistema, leidžianti panaudoti atsinaujinančią saulės energiją ir paversti ją į elektros energiją tinkama naudoti buityje. Šiai dienai elektrinę įsirengti ar įsigyti gali ne tik individualių namų, bet ir daugiabučių namų gyventojai bei viešieji ar privatieji verslai.

Kaip veikia saulės elektrinė?

Saulės moduliai, pritvirtinti prie stogo arba ant žemės, gamina pastovią elektros srovę (DC). Prie modulių prijungtas inverteris (dar vadinamas įtampos keitikliu) pastovią srovę keičią į kintamą elektros srovę (AC). Iš inverterio kintamoji elektros srovė perduodama į namų pasiskirstymo skydą, iš ten elektra naudojama buityje. Pagamintos ir suvartotos elektros energijos kiekis yra apskaitomas apskaitos skaitiklyje. Perteklinė energija dieną tiekiama į tinklą, o vakare tiekiama atgal.

Koks yra saulės elektrinės tarnavimo laikas?

Elektros sistemos tarnavimo laikas yra individualus ir priklauso nuo gamintojo bei įrangos priežiūros. Įsigijus kokybišką jėgainės įrangą ir tinkamai šią prižiūrint, jėgainė gali tarnauti netgi 30 metų. Žinoma, rinkoje yra gamintojai, kurie įrangai taiko ir 10–12 metų garantija, dėl to tarnavimo laikas gali sutrumpėti. Tad norint, kad saulės energijos sistema veiktų kuo ilgiau ir sklandžiau, rekomenduojama rinktis kokybišką įrangą, t. y., modulius ir inverterį.

Per kiek laiko atsipirks saulės jėgainė?

Nuosavos elektrinės atsiperkamumas kiekvienam yra skirtingas. Vis dėlto, skaičiuojama, kad pasinaudojus APVA paramos galimybe, saulės jėgainės gali atsipirkti net per 3–5 metus. Atsiperkamumui įtakos turi tiek įrangos kokybė, tiek modulių pasvirimo kampas, tiek elektros energijos pirkimo kainos. Bet kuriuo atveju, tai yra puiki investicija, kuri ilgalaikėje perspektyvoje leidžia sutaupyti.

Ar jėgainę galima montuoti ant daugiabučių stogų?

Taip, saulės jėgainė gali būti montuojama ir ant daugiabučių namų stogų. Pagamintą elektros energiją galima panaudoti bendroms namo reikmėms, pavyzdžiui, automatinėms sistemos, vandens šildymui, liftams, laiptinių ir kiemų apšvietimui. Tad galima padengti bendro naudojimo sąskaitas, už kurias bet kuriuo atveju daugiabučių gyventojai turi sumokėti.

Saulės moduliai dažniausiai montuojami ant stogo, kuris įprastai būna plokščias. Ant tokio stogo galima įrengti jėgainę be jokių įgręžimų į stogą, todėl paviršius išlieka nepažeistas. Žinoma, ribotas stogo plotas neleidžia padidinti elektrinės galią, todėl standartiniuose daugiabučiuose dažniausiai įrengiamos apie 10–15 kilovatų saulės jėgainės.

Ar saulės jėgainę gali įsigyti verslai?

Taip, atsinaujinančia saulės energija gali naudotis ne tik individualių namų ar daugiabučių gyventojai, bet ir juridiniai asmenys. Saulės jėgainė gali sumažinti įmonės veiklos sąnaudas ir išvengti elektros kainų svyravimų. Tiek privatieji, tiek viešieji Lietuvos verslai saulės elektros sistemą gali įsirengti ant stogo, ant žemės, nutolusiame žemės sklype ar pirkti elektros energiją iš saulės parkų.

Kodėl verta įsigyti saulės elektrinę pas mus?

Pas mus dirba kvalifikuotų profesionalų komanda, kurie gali suteikti aukščiausio lygio paslaugas. Suteikiame visas saulės elektrinių projektavimo bei montavimo paslaugas, galime parengti reikiamus dokumentus, atlikti kokybišką įrangos montavimą ir prižiūrėti elektrinę. Taip pat esame oficialūs SofarSolar ir SolarEdge inverterių serviso atstovai Lietuvoje, CanadianSolar ir EmrysSolar fotomodulių atstovai. Dėl to pas mus galite įsigyti aukščiausios kokybės įrangą. Atliktiems darbams suteikiame net 5 metų garantiją. Tad jeigu atsirastų netikėtų gedimų, profesionalai greitai išspręstų problemas.

Kokią garantiją taikote savo saulės elektrinėms?

Įprastai, savo įrangai suteikiame iki 25 metų garantiją. Visgi, kiekvienai įrangos detalei garantijos terminas gali būti skirtingas ir priklauso nuo gamintojo. Inverteriams taikoma 5–25 metų garantija, o moduliams – 10–30 metų. Pavyzdžiui, kokybiškiems SolarEdge inverteriams galima pasirinkti net iki 25 metų garantinį laikotarpį, o SofarSolar ar Huawei įrenginiams dažniausiai taikoma 10 metų garantija.

Kiek kainuoja įsirengti elektrinę?

Saulės elektrinės kaina yra skirtinga, todėl vienareikšmio atsakymo nėra. Kainai įtakos turi gamintojo įranga, elektrinės montavimo vieta, elektrinės įrengtoji galia bei darbų atlikimo kokybė. Kuo didesnė elektrinės galia, tuo daugiau saulės modulių ir tvirtinimo konstrukcijos reikia. Taip pat reikia ir kokybiškesnio inverterio, kuris sklandžiai pakeistų ir paskirstytų energiją.

Jeigu jau kuris laikas svarstote įsirengti nuosavą jėgainę, preliminarią jos kainą galite sužinoti užpildę elektrinės skaičiuoklę. Įvedę reikiamus duomenis, sužinosite, kokios galimos įrengimo išlaidos. Užpildžius duomenis tiksliai, galima gauti apytikslę išlaidų sumą, kuri leis įvertinti finansines įrengimo galimybes.

Ar yra galimybė gauti valstybės paramą elektrinei?

Taip, norint sumažinti elektrinės įrengimo kainą, galima kreiptis į Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) dėl paramos saulės elektrinėms. APVA parama saulės elektrinei gali pasinaudoti tiek individualių namų, daugiabučių gyventojai, tiek verslai.

Paramos gavimo procesas yra nesudėtingas, o kiekvienas planuojantis įsirengti jėgainę turi didelę tikimybę ją gauti. Gavus paramą, dažniausiai galima padengti daugiau nei 30 % visų saulės jėgainės įrengimo išlaidų. Svarbiausia spėti pateikti reikiamus dokumentus dar nepasibaigus paraiškų priėmimo etapui.

Ar yra galimybė įsigyti elektrinę išsimokėtinai?

Taip, norintiems įsirengti jėgainę, suteikiame galimybę ją įsigyti išsimokėtinai. Paskola saulės elektrinei leidžia mokėjimus išskaidyti lygiomis dalimis tam tikram laikotarpiui. Kadangi bendradarbiaujame net su keliais paskolos teikėjais, kiekvienas ras sau palankiausią pasiūlymą. Svarbu paminėti ir tai, kad įsigijus jėgainę išsimokėtinai, išsaugoma galimybė gauti APVA kompensaciją saulės jėgainės įsigijimui. Daugiau apie paskolą elektrinei galite sužinoti paspaudę ant šios nuorodos.

Ar teikiate saulės elektrinių projektavimo, montavimo bei priežiūros paslaugas?

Taip, klientui pageidavus, suteikiame tiek projektavimo, tiek montavimo, tiek elektrinės priežiūros paslaugas. Mūsų sprendimai pritaikyti skirtingo tipo klientams nuo nedidelių saulės elektrinių privatiems vartotojams iki didelių saulės elektrinių sistemų daugiabučiams, universitetams ar didelėms gamykloms.

Kaip atliekama saulės elektrinės priežiūra?

Tinkamai sumontuota ir prižiūrima elektrinė saugiai ir patikimai veikia daugelį metų. Dėl to svarbu periodiškai atlikti saulės elektrinių techninę patikrą. Patikros metu atliekamas nuodugnus saulės jėgainės patikrinimas siekiant nustatyti jėgainės būklę arba identifikuoti gedimų priežastis. Priklausomai nuo aplink elektrinę esančios taršos, patikrą rekomenduojama atlikti kas 1 ar 2 metus arba artėjant įrangos garantijos pabaigai.

Be to, siekiant išvengti netikėtų sutrikimų, atliekamas pastovus elektrinės veiklos stebėjimas. Nuotoliniu būdu stebima saulės jėgainė leidžia išvengti netikėtų finansinių nuostolių. Svarbiausia kreiptis į patikimus produktų tiekėjus, kurie gali pasirūpinti ir elektrinės montavimu bei priežiūra.