APVA parama saulės elektrinėms

APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūra) teikia vertingą paramą saulės energijos įrenginiams, užtikrindama, kad suinteresuotosios šalys galėtų pasinaudoti finansinėmis paskatomis ir ekspertų patarimais. Taip ne tik sumažinamos pradinės investicijų išlaidos, bet ir užtikrinama atitiktis naujausiems aplinkosaugos standartams. Be to, skatindama saulės energijos technologijas, APVA padeda mažinti šalies anglies dioksido pėdsaką, todėl ilgainiui sutaupomą lėšų, pereinant prie tvarios energijos.

Parama saulės elektrinėms

Pagrindinė informacija apie APVA paramą saulės elektrinėms 2023 metais:

 • Kompensuojama 323 €/kW, įsirengiant pilną elektrinės komplektą (saulės modulius ir inverterį).
 • Kompensuojama 243 €/kW elektrinės galios, įsirengiant tik modulius (be inverterio).
 • NAUJOVĖ: organizuojama tęstinė atranka, leidžianti gyventojams kreiptis dėl kompensacijos 6 mėn. (nebe 1 mėn.) arba tol, kol prašoma suma pasieks numatytą kvietimui biudžetą.
 • NAUJOVĖ: paramą gauti galės ir vykdantys komercinę veiklą savo namuose.

Platesnę informaciją apie APVA skirstomą ES paramą saulės elektrinėms pateikiame žemiau.

323 € / 1 KW 243 € / 1 KW 3-5 metai
Įsirengiant saulės modulius ir inverterį Įsigyjant tik saulės modulius, be inverterio Atsiperkamumas gavus paramą

APVA paramos tikslas

Parama gyventojams saulės elektrinėms įsirengti teikiama pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ 04.1.1-LVPA-V-114 priemonę „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas namų ūkiuose“.

APVA parama saulės elektrinėms siekiama didinti vietinės elektros energijos, kuri pagaminta iš atsinaujinančių išteklių, gamybos pajėgumus ir naudojimą. Tuo pačiu skatinamas atsinaujinančius išteklius naudojančių ir elektros energiją namų reikmėms gaminančių mažos galios (iki 10 kW) technologijų įsirengimas. Bendrinę informaciją apie APVA skirstomą paramą galite rasti čia: https://www.apva.lt/.

Kas gali gauti paramą saulės elektrinei?

Finansavimą nedidelės galios saulės elektrinei įrengti gali gauti fiziniai asmenys, kurie nuosavybės teise valdo Registrų centro Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruotą gyvenamosios paskirties vieno arba dviejų butų pastatą / sodo namą / žemės sklypą (jei elektrinė bus įrengiama ant žemės).

Saulės elektrinė gali būti įrengta fizinio asmens bet kokiais teisėtais pagrindais valdomame pastate arba žemės sklype, kurių valdymo juridinis faktas įregistruotas Registrų centro Nekilnojamojo turto registre. Jei pasirašyta nuomos ar panaudos sutartis, ji turi galioti ne mažiau nei 6 metus nuo projekto registracijos formos pateikimo APVA dienos.

Elektrinė gali būti įrengiama energijos vartojimo vietoje (individualiame name, daugiabutyje, žemės sklype) arba geografiškai nutolusioje vietoje (saulės parke).

NAUJIENA: nuo 2023 metų APVA paramą saulės elektrinei gali gauti ir fiziniai asmenys, kurių elektros energijos vartojimo objekte yra registruotas komercinę veiklą vykdantis fizinis arba juridinis asmuo.

Kokią saulės elektrinę su parama galima įsirengti?

Naudojantis APVA parama galima įsirengti bet kurią iš šių saulės elektrinių:

 • ant šlaitinio stogo;
 • ant plokščio stogo;
 • ant žemės;
 • saulės parke.

Jei nesate tikri, kuris variantas Jums tinkamiausias, galite pasikonsultuoti su mumis. Įsigilinsime į Jūsų poreikius ir profesionaliai patarsime.

Kaip gauti paramą saulės elektrinei?

Nusprendus įsirengti saulės elektrinę reikia:

 1. Sužinoti unikalų pastato arba žemės sklypo, ant kurio bus įrengiama elektrinė, numerį. Jeigu kyla sunkumų jo ieškant, galite kreiptis į mus – esame pasiruošę padėti. Gyvenamiesiems ir ūkiniams pastatams nėra keliami baigtumo reikalavimai, todėl registruotas statinio baigtumas gali būti ir ne 100 %.
 2. Apgalvoti, kokios apytiksliai galios saulės elektrinės jums reikia. Greitai ir paprastai apskaičiuoti rekomenduojamą jos galingumą galite pasinaudoję mūsų skaičiuokle. SVARBU: pildant paramos paraišką patariame nurodyti bent šiek tiek didesnį nei planuojamą elektrinės galingumą (maždaug 1–2 kW). Gavus didesnį finansavimą, o įsirengus mažesnę saulės elektrinę, išlaidos bus kompensuojamos pagal faktinį įrengtą kilovatų skaičių. Be to, tokiu atveju, jeigu norima, galima įsirengti ir galingesnę elektrinę ir už pasinaudojimą tinklais nemokėti „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) nustatyto mokesčio pinigais, o atiduoti dalį pagamintos elektros energijos.
 3. Paraiška pildoma elektroniniu būdu, todėl asmens tapatybei nustatyti reikia turėti prisijungimą prie elektroninės bankininkystės arba mobilųjį parašą. Instrukciją, kaip pildyti paraišką, rasite paspaudę čia.
 4. Pateikti paraišką.

Pildant paramos paraišką taip pat bus prašoma įvesti arba papildyti šiuos duomenis:

 • Saulės elektrinės, kurią planuojama įsirengti, tipą (montuojama ant pastato ar ant žemės).
 • Ką planuojama tiksliai daryti: įsirengti naują elektrinę ar papildyti jau turimą (atitinkamai nurodyti, ar paramos Jums reikia moduliams ir keitikliui, ar tik moduliams).
 • Inverterio galingumą.
 • Unikalų elektros sutarties objekto numerį. Paprastai jis yra toks pats kaip ir prieš tai minėtas pastato arba sklypo unikalus numeris. Tačiau, pavyzdžiui, jeigu elektrinę planuojama įsirengti ne ant namo stogo, o ant šalia esančio ūkinio pastato, jis gali skirtis.
 • ESO išduotas prijungimo prie tinklų sąlygas.

Norite, kad paraiškos teikimo procesas, saulės elektrinės įsigijimas ir įsirengimas būtų kuo paprastesnis bei sklandesnis? Tavosaule.lt komanda pasiruošusi Jums padėti. Atsinaujinančių energijos išteklių srityje dirbame jau ilgiau nei 20 metų, todėl turime sukaupę daug patirties. Savo klientams suteikiame platų paslaugų spektrą, kuris apima konsultavimą, dokumentų rengimą, saulės elektrinių projektavimą, montavimą ir priežiūrą. Susisiekti su mumis galite el. paštu info@tavosaule.lt, telefonu +370 657 54 887, per „Messenger“ programėlę arba išsiųsdami žinutę svetainėje.

Saulės elektrinės skaičiuoklė

Ką reikia žinoti, norint pasinaudoti APVA parama saulės elektrinėms?

Norint pasinaudoti APVA parama saulės elektrinei, svarbu žinoti žemiau pateiktą informaciją.

Reikalavimai nekilnojamam turtui

Pastatas ar žemės sklypas, ant kurio bus įrengiama saulės elektrinė, turi priklausyti fiziniam asmeniui bet kokiais teisėtais pagrindais (pavyzdžiui, nuosavybės teisė, nuoma, panauda) ir būti skirtas elektros energijos gamybai namų ūkio reikmėms. Nuomos ar panaudos sutartis turi galioti ne mažiau kaip 6 metus nuo projekto registracijos formos pateikimo APVA dienos.

Paraiškai reikalingi dokumentai

Teikiant APVA paraišką saulės elektrinei reikalingi šie dokumentai:

 • „Energijos skirstymo operatoriaus“ išduotos elektrinės prijungimo prie elektros energijos skirstomųjų tinklų sąlygos (jos privalo galioti paraiškos pateikimo metu; jeigu sąlygos negalios, bet jų galiojimo metu buvo pasirašyta prijungimo sutartis, kuri galioja 9 mėn., iš karto reikėtų teikti ir prijungimo sutartį).
 • Notariškai patvirtintas įgaliojimas, jei registracijos formą teikia įgaliotasis fizinis ar juridinis asmuo.
 • Jei name yra bendraturčių, laisvos formos sutikimas įgyvendinti projektą.

Jei paraiškai reikalingų dokumentų rengimas Jums atrodo pernelyg sudėtingas, kreipkitės – galime tuo pasirūpinti už Jus.

Saulės elektrinės diegimas ir įranga

Saulės elektrinę reikia įdiegti per 9 mėn. nuo kvietimo pabaigos ir per tą patį laikotarpį Aplinkos projektų valdymo agentūrai pateikti mokėjimo prašymą. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad elektrinė negali būti įdiegta (tai patvirtina deklaracija arba VEI pažyma) iki registracijos formos APVA pateikimo dienos – kitu atveju parama tiesiog nebus išmokama. Tai reiškia, kad įrangą galima nusipirkti iš anksto, tačiau saulės elektrinės negalima „priduoti“ ESO iki tol, kol parama dar nėra patvirtinta.

Diegiama įranga turi būti nauja ir atitikti įprastai jai keliamus ES standartus, turėti ekologinius ženklus. Įsigytiems saulės moduliams turi būti suteikta 10 metų produkto ir 25 metų 80 % efektyvumo garantija, o inverteriui – 5 metų produkto garantija.

Papildomi reikalavimai norintiems pasinaudoti paskola

Jeigu saulės elektrinę planuojama pirkti išsimokėtinai, turi būti pasirašyta paskolos sutartis tarp pareiškėjo ir finansų arba kredito įstaigos ne trumpesniam nei 3 metų laikotarpiui. Ją galima sudaryti ir po paramos patvirtinimo gavimo. Pradinis įnašas turi sudaryti iki 30 % saulės elektrinės kainos. Paskolos suma negali būti mažesnė už tą, kuri apskaičiuota pagal fiksuotą įkainį remiamam elektrinės galingumui įrengti. Paskola gali būti grąžinama anksčiau nei jos sutartyje nustatytas terminas, tačiau ne anksčiau nei po 3 metų nuo paskolos suteikimo dienos.

Ieškote patyrusios komandos, kuri padėtų pildyti paraiškos paramai skirtus dokumentus, išsirinkti asmeninius poreikius geriausiai atitinkančią įrangą ir ją įsidiegti? Tavosaule.lt dirba geriausi savo srities ekspertai. Kreipkitės ir pasinaudokite visomis paslaugomis iš vienų rankų.

APVA kvietimas saulės elektrinėms – naujausia informacija

DUK

Kada skelbiamas APVA kvietimas saulės elektrinės kompensacijai gauti?

Kiekvienais metais kvietimų datos skiriasi ir kartais jie skelbiami ne po vieną kartą per metus. Naujausią informaciją apie šiuo metu galiojančius kvietimus galite rasti čia.

Per kiek laiko nuo paraiškos pateikimo reikia įsirengti saulės elektrinę?

Įsirengti saulės elektrinę ir APVA pateikti išlaidų kompensavimo prašymą privaloma ne vėliau kaip per 9 mėnesius nuo paramos kvietimo pabaigos.

Per kiek laiko gaunama kompensacija už saulės elektrinę?

Kompensacija už saulės elektrines išmokama ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo tinkamai įforminto išlaidų kompensavimo prašymo ir visų privalomų pateikti dokumentų registravimo dienos, su sąlyga, jei atliekant patikrą projekto įgyvendinimo vietoje, nebus nustatyta trūkumų.

Kokie įsipareigojimai atsiranda gavus paramą saulės elektrinei?

Pagrindiniai įsipareigojimai gavus valstybės paramą saulės elektrinei yra šie:

 • 5 metus negalima perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į elektrinę prieš tai negavus raštiško APVA sutikimo.
 • 5 metus draudžiama parduoti generuojamą elektros energiją ar naudoti ją ūkinei komercinei veiklai.
 • Sudaryti sąlygas APVA atstovams tikrinti elektrinę per visą 5 metų laikotarpį.

Daugiau informacijos apie paramą gyventojams saulės elektrinėms įsirengti – apvis.apva.lt

Call Now Button