install solar panels
Jau nuo kovo 31 d. gyventojai gali teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyti. Kvietimą dalyvauti šioje paramoje skelbia Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Paraiškos priėmimas nuo paskelbimo truks iki balandžio 30 d.
APVA paramos tikslas
Parama saulės elektrinėms įsirengti teikiama pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 4 prioriteto „Energijos efektyvumo ir atsinaujinančių išteklių energijos gamybos ir naudojimo skatinimas“ 04.1.1-LVPA-V-114 priemonę „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas namų ūkiuose“. Šia parama siekiama didinti vietinės elektros energijos, kuri pagaminta iš atsinaujinančių išteklių, gamybos pajėgumus ir naudojimą. Tuo pačiu skatinamas atsinaujinančius išteklius naudojančių ir elektros energiją namų reikmėms gaminančių mažos galios (iki 10 kW) technologijų įsirengimas. Bendrinę informaciją apie APVA skirstomą paramą galite rasti čia: https://www.apva.lt/
Paramos dydis ir išmokėjimas
Šiais metais kvietimui bendrai skiriama  nei 12 mln. Eur. Suteikiamos paramos dydis gali skirtis, priklausomai nuo elektrinės įsigijimo sąlygų. Atitinkamai jis yra:
 • 323 Eur/kW perkant iš karto;
 • 381 Eur/kW perkant išsimokėtinai;
 • 241 Eur/kW norint išplėsti turimą elektrinę, ją papildant tik naujais moduliais.
Pavyzdžiui, norint įsirengti 5 kW saulės elektrinę ir už ją mokėti iš karto, paramos dydis bus 5 × 323 = 1615 Eur. Įsigyjant 10 kW saulės elektrinę parama atitinkamai bus 10 × 323 = 3230 Eur. APVA parama padengia 35–40 % viso saulės elektrinės įrengimo išlaidų. Ji išmokama ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo tinkamai įforminto Išlaidų kompensavimo prašymo ir visų privalomų pateikti dokumentų registravimo dienos, su sąlyga, jei atliekant patikrą projekto įgyvendinimo vietoje, nebus nustatyta trūkumų. Naujausia informaciją apie paramą galite sekti mūsų svetainėje.
Kas gali pateikti paraišką?
Finansavimą nedidelės galios saulės elektrinei įrengti gali gauti fiziniai asmenys, kurie nuosavybės teise valdo Registrų centro Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruotą gyvenamosios paskirties vieno arba dviejų butų pastatą / sodo namą / žemės sklypą (jei elektrinė bus įrengiama ant žemės). Saulės elektrinė gali būti įrengta fizinio asmens bet kokiais teisėtais pagrindais valdomame pastate arba žemės sklype, kurių valdymo juridinis faktas įregistruotas Registrų centro Nekilnojamojo turto registre. Jei pasirašyta nuomos ar panaudos sutartis, ji turi galioti ne mažiau nei 6 metus nuo projekto registracijos formos pateikimo APVA dienos. Elektrinė gali būti įrengiama energijos vartojimo vietoje (individualiame name, daugiabutyje, žemės sklype) arba geografiškai nutolusioje vietoje (saulės parke).
Ką turiu daryti, jei noriu gauti paramą?
Nusprendus įsirengti saulės elektrinę reikia:
 1. Sužinoti unikalų pastato arba žemės sklypo, ant kurio bus įrengiama elektrinė, numerį. Jeigu kyla sunkumų jo ieškant, galite kreiptis į mus – esame pasiruošę padėti. Gyvenamiesiems ir ūkiniams pastatams nėra keliami baigtumo reikalavimai, todėl registruotas statinio baigtumas gali būti ir ne 100 %.
 1. Apgalvoti, kokios apytiksliai galios saulės elektrinės jums reikia. Greitai ir paprastai apskaičiuoti rekomenduojamą jos galingumą galite pasinaudoję mūsų skaičiuokle. SVARBU: pildant paramos paraišką patariame nurodyti bent šiek tiek didesnį nei planuojamą elektrinės galingumą (maždaug 1–2 kW). Gavus didesnį finansavimą, o įsirengus mažesnę saulės elektrinę, išlaidos bus kompensuojamos pagal faktinį įrengtą kilovatų skaičių. Be to, tokiu atveju, jeigu norima, galima įsirengti ir galingesnę elektrinę.
 1. Paraiška pildoma elektroniniu būdu, todėl asmens tapatybei nustatyti reikia turėti prisijungimą prie elektroninės bankininkystės arba mobilųjį parašą. Instrukciją, kaip pildyti paraišką, rasite paspaudę čia.
 1. Pateikti paraišką.
Pildant paramos paraišką taip pat bus prašoma įvesti arba papildyti šiuos duomenis:
 • Saulės elektrinės, kurią planuojama įsirengti, tipą (montuojama ant pastato ar ant žemės).
 • Ką planuojama tiksliai daryti: įsirengti naują elektrinę ar papildyti jau turimą (atitinkamai nurodyti, ar paramos jums reikia moduliams ir keitikliui ar tik moduliams).
 • Inverterio galingumą.
 • Unikalų elektros sutarties objekto numerį. Paprastai jis yra toks pats kaip ir prieš tai minėtas pastato arba sklypo unikalus numeris. Tačiau, pavyzdžiui, jeigu elektrinę planuojama įsirengti ne ant namo stogo, o ant šalia esančio ūkinio pastato, jis gali skirtis.
Norite, kad paraiškos teikimo procesas, saulės elektrinės įsigijimas ir įsirengimas būtų kuo paprastesnis bei sklandesnis? Tavosaule.lt komanda pasiruošusi jums padėti. Atsinaujinančių energijos išteklių srityje dirbame jau 19 metų, todėl turime sukaupę daug patirties. Savo klientams suteikiame platų paslaugų spektrą, kuris apima konsultavimą, dokumentų rengimą, saulės elektrinių projektavimą, montavimą ir priežiūrą. Susisiekti su mumis galite el. paštu info@tavosaule.lt, telefonu +370 657 54 887, per „Messenger“ programėlę arba išsiųsdami žinutę svetainėje.
Saulės elektrinės diegimas ir įranga
Saulės elektrinę reikia įdiegti per 9 mėn. nuo kvietimo pabaigos ir per tą patį laikotarpį Aplinkos projektų valdymo agentūrai pateikti mokėjimo prašymą. Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad elektrinė negali būti įdiegta (tai patvirtina deklaracija arba VEI pažyma) iki registracijos formos APVA pateikimo dienos – kitu atveju parama tiesiog nebus išmokama. Tai reiškia, kad įrangą galima nusipirkti iš anksto, tačiau saulės elektrinės negalima „priduoti“ ESO iki tol, kol parama dar nėra patvirtinta. Diegiama įranga turi būti nauja ir atitikti įprastai jai keliamus ES standartus, turėti ekologinius ženklus. Įsigytiems saulės moduliams turi būti suteikta 10 metų produkto ir 25 metų 80 % efektyvumo garantija, o inverteriui – 5 metų produkto garantija. Jeigu ieškote patikimos ir jūsų poreikius geriausiai atitinkančios įrangos – kreipkitės. Padėsime rasti optimalų sprendimą.
Paramos priemonių pokyčiai
2020–2021 metais paraiškas paramai gauti jau gali teikti ir daugiabučių namų gyventojai, taip pat visi, norintys įsigyti nuosavą nutolusią saulės elektrinę. Pastaraisiais metais atsirado ir papildoma paramos priemonė, skirta neturintiems galimybės saulės elektrinės įsigyti iš karto ir perkantiems ją išsimokėtinai. Tokiu atveju suteikiamos paramos dydis skiriasi (jis buvo pateiktas anksčiau tekste).
Papildomi reikalavimai norintiems pasinaudoti paskola
Jeigu saulės elektrinę planuojama pirkti išsimokėtinai, turi būti pasirašyta paskolos sutartis tarp pareiškėjo ir finansų arba kredito įstaigos ne trumpesniam nei 3 metų laikotarpiui. Ją galima sudaryti ir po paramos patvirtinimo gavimo. Pradinis įnašas turi sudaryti iki 30 % saulės elektrinės kainos. Paskolos suma negali būti mažesnė už tą, kuri apskaičiuota pagal fiksuotą įkainį remiamam elektrinės galingumui įrengti. Paskola gali būti grąžinama anksčiau nei jos sutartyje nustatytas terminas, tačiau ne anksčiau nei po 3 metų nuo paskolos suteikimo dienos. Ieškote patyrusios komandos, kuri padėtų pildyti paraiškos paramai skirtus dokumentus, išsirinkti asmeninius poreikius geriausiai atitinkančią įrangą ir ją įsidiegti? Tavosaule.lt dirba geriausi savo srities ekspertai. Kreipkitės ir pasinaudokite visomis paslaugomis iš vienų rankų.
Call Now Button